YAKERS DOG CHEW

YAKERS DOG CHEW

kr. 45,00kr. 159,00

Føres i 5 størrelser.

Leveringstid 2-3 dage

Varenummer Ikke mulig Kategorier , ,

Fri fragt over 499 kr

Gælder ikke foder over 7 kg

Hurtig levering 1-3 hverdage

Levering i hele landet med GLS

Ring til os på tlf. 24918850

Tirsdag - Fredag 15-18
Lørdag 10.00-14.00

Fri fragt over 499 kr

Gælder ikke foder over 7 kg

Hurtig levering 1-3 hverdage

Levering i hele landet med GLS

Ring til os på tlf. 24918850

Tirsdag - Fredag 15-18
Lørdag 10.00-14.00

Beskrivelse

Disse lækre tyggestænger er forholdsvis nye på det danske marked, der er oprigtig lavet til mennesker i Himalaya bjergene, her er de fremstillet efter gamle traditioner.
Menneskene her delte dem med deres hunde, der glædeligt spiste dem.

De er lavet af skummet mælk fra Yakokser og køre der græsser oppe i bjergene, under processen tilsættes der en anelse limesaft og en anelse salt, begge er med til blandingen får sin hårdhed.
Når massen er presset til små blokke, tørres de under rygning, denne proces tager 28 dage og er med til at give dem deres helt unikke smag, som de fleste hunde elsker.
Et lille fif, når der kun er et lille stykke af enden tilbage, kommes den i mikroovnen mellem 30-60 sek., til den popper op. Lad den køle helt af og giv den til hunden igen, så kan den med lethed få den sidste lækre bid med.

Føres i 5 størrelser.

Yderligere information

Vægt N/A

Anmeldelser

Der er endnu ikke nogle anmeldelser.

Vær den første til at anmelde “YAKERS DOG CHEW”

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

Ofte købt sammen med...